-->

Licensed to FinishTiming - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/15/2017 05:05 PM
                 Northeast Ohio Quad - 4/14/2017 to 4/15/2017                  
                   Timing & Results by www.Finishtiming.com                    
                 University of Akron, Lee Jackson Field/Stile                  
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Green, Daziah             JR Akron                  11.77      11.54   2.2  1 
  2 Duale, Sam                SO Ashland                12.17      11.94   2.2  1 
  3 Nunn, Bennisha            JR Kent State             11.95      11.96   2.2  1 
  4 Johnson, Daniella         SR Akron                  11.74      12.04   2.2  1 
  5 Carey, Cayla              JR Kent State             12.05      12.07   2.2  1 
  6 Shaver, Samantha          SO Kent State             12.39     x12.22   1.8  2 
  7 Grazen, Ashley            FR Kent State             12.56     x12.29   1.8  2 
  8 Lee, Nuri                 SR Ashland                12.59      12.45   1.8  2 
  9 Osborne, Savannah         SR Youngstown S           12.76      12.66   1.8  2  12.652
 10 Stroud, Chyna             SO Akron                  12.43     x12.66   1.8  2  12.656
 11 Rutherford, Raja          FR Kent State                       x12.77  +0.0  3 
 12 Killins, Chandler         FR Youngstown S                      13.14  +0.0  3 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Green, Daziah             JR Akron                  23.96      23.67   3.7  1 
  2 Burts, Keishawnna         JR Youngstown S           24.68      24.03   3.7  1 
  3 Duale, Sam                SO Ashland                25.48      24.50   2.7  2 
  4 Hale, Stephanie           JR Akron                  24.72      24.56   3.7  1 
  5 Seymour, Kayla            SO Kent State             24.72      24.75   3.7  1 
  6 Carey, Cayla              JR Kent State             24.89      24.89   2.7  2 
  7 Shaver, Samantha          SO Kent State             25.14     x24.95   2.7  2 
  8 Laury, Chelsea            SR Kent State             24.92     x24.96   2.7  2 
  9 Burnett, Lauren           JR Kent State             25.80     x25.12   2.7  2 
 10 Domitrovich, Iva          FR Youngstown S           26.35      25.27   4.4  3 
 11 Grazen, Ashley            FR Kent State             25.81     x25.40   2.7  2 
 12 Nunn, Bennisha            JR Kent State             24.72     x25.59   3.7  1 
 13 Gaus, Olivia              SR Kent State             26.56     x26.23   4.4  3 
 14 Smyles, Jasmine           FR Youngstown S           26.55     x26.45   4.4  3 
 15 Ott, Lydia                JR Ashland                26.71      26.63   4.4  3 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Burts, Keishawnna         JR Youngstown S           56.23      56.22   1 
  2 Burnett, Lauren           JR Kent State             56.93      56.38   1 
  3 Chatman, Kiara            JR Akron                  55.98      56.76   1 
  4 Domitrovich, Iva          FR Youngstown S           57.50      56.89   1 
  5 Crawford, Aiyanna         FR Kent State             57.72      57.27   1 
  6 Hale, Stephanie           JR Akron                  58.06      57.39   1 
  7 Gaus, Olivia              SR Kent State             57.65     x57.54   1 
  8 Ott, Lydia                JR Ashland                59.66    1:00.18   2 
  9 Borton, Austin            SR Ashland              1:00.22    1:00.69   2 
 10 Smyles, Jasmine           FR Youngstown S         1:00.45   x1:00.71   2 
 11 Kick, Tiarra              SR Ashland                59.67   x1:00.76   2 
 12 Hart, Brittney            FR Ashland              1:02.16   x1:02.28   2 
 
Women 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fleck, Hannah             SR Kent State           2:12.62    2:12.55   1 
       1:05.756 (1:05.756)        2:12.543 (1:06.787)
  2 Andrews, Mackenzie        SO Akron                2:10.33    2:12.75   1 
       1:05.354 (1:05.354)        2:12.745 (1:07.391)
  3 Phelippeau, Swann         FR Kent State           2:13.86    2:15.82   1 
       1:05.657 (1:05.657)        2:15.814 (1:10.157)
  4 Genetin, Jackie           SR Ashland              2:14.18    2:16.89   1 
       1:07.245 (1:07.245)        2:16.887 (1:09.643)
  5 Osuobeni, Tarike          SO Akron                2:19.42    2:20.87   1 
       1:07.497 (1:07.497)        2:20.865 (1:13.368)
  6 Stachowski, Victoria      FR Akron                2:24.14   x2:23.64   2 
       1:12.096 (1:12.096)        2:23.631 (1:11.535)
  7 Pryce, Tiffany            SO Ashland              2:19.58    2:24.48   1 
       1:07.606 (1:07.606)        2:24.471 (1:16.865)
  8 Lukac, Courteney          JR Youngstown S         2:25.55    2:27.78   2 
       1:12.490 (1:12.490)        2:27.776 (1:15.286)
  9 Ansell, Morgan            SO Youngstown S         2:25.20    2:29.41   2 
       1:11.574 (1:11.574)        2:29.405 (1:17.831)
 10 Muhlenkamp, Jennifer      SO Youngstown S         2:33.06   x2:34.30   2 
       1:15.583 (1:15.583)        2:34.294 (1:18.712)
 11 Smith, Alexis             SR Ashland              2:29.23   x2:37.41   2 
       1:15.885 (1:15.885)        2:37.404 (1:21.520)
 12 Hackos, Katie             FR Youngstown S         2:31.27   x2:38.42   2 
       1:16.095 (1:16.095)        2:38.412 (1:22.318)
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sauers, Caroline          JR Kent State           4:35.56    4:42.25  
           55.918 (55.918)        2:12.262 (1:16.344)        3:28.260 (1:15.999)
       4:42.250 (1:13.990)
  2 Davis, Harrison           SO Kent State           4:35.74    4:44.38  
           55.418 (55.418)        2:12.036 (1:16.618)        3:29.822 (1:17.786)
       4:44.379 (1:14.558)
  3 Pack, Sarah               SO Kent State           4:40.76   x4:45.36  
           55.708 (55.708)        2:12.375 (1:16.667)        3:30.188 (1:17.813)
       4:45.360 (1:15.173)
  4 Slingluff, Rachel         SR Kent State           4:38.65   x4:51.71  
           55.587 (55.587)        2:11.628 (1:16.041)        3:30.768 (1:19.140)
       4:51.702 (1:20.935)
  5 Blair, Alexandra          JR Akron                5:05.94    4:55.69  
           56.132 (56.132)        2:12.886 (1:16.754)        3:33.847 (1:20.962)
       4:55.688 (1:21.842)
  6 Lovell, Cassidi           FR Akron                           5:00.86  
           55.321 (55.321)        2:13.159 (1:17.838)        3:35.679 (1:22.520)
       5:00.855 (1:25.176)
  7 Muhlenkamp, Jennifer      SO Youngstown S         5:00.25    5:02.23  
           56.414 (56.414)        2:15.659 (1:19.246)        3:40.907 (1:25.248)
       5:02.226 (1:21.320)
  8 Stefanek, Johannah        FR Ashland              5:04.96    5:03.00  
           56.261 (56.261)        2:14.791 (1:18.530)        3:40.074 (1:25.283)
       5:02.996 (1:22.922)
  9 Osuobeni, Tarike          SO Akron                          x5:09.83  
           56.110 (56.110)        2:14.730 (1:18.620)        3:39.678 (1:24.948)
       5:09.824 (1:30.146)
 10 Hackos, Katie             FR Youngstown S                    5:21.27  
           55.962 (55.962)        2:17.340 (1:21.379)        3:47.594 (1:30.254)
       5:21.270 (1:33.676)
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arena, Morgan             SO Kent State          10:32.51   10:14.58  
           40.242 (40.242)        2:01.724 (1:21.482)        3:24.235 (1:22.512)
       4:47.783 (1:23.548)        6:11.533 (1:23.750)        7:34.120 (1:22.587)
       8:56.508 (1:22.388)       10:14.579 (1:18.072)
  2 Hess, Haley               FR Akron               10:19.91   10:26.03  
           40.021 (40.021)        2:01.433 (1:21.413)        3:23.769 (1:22.336)
       4:47.648 (1:23.879)        6:12.626 (1:24.978)        7:38.287 (1:25.662)
       9:04.285 (1:25.998)       10:26.022 (1:21.738)
  3 Thomas, Alyssa            FR Akron               10:46.93   10:46.18  
           41.988 (41.988)        2:04.758 (1:22.770)        3:30.533 (1:25.776)
       4:57.791 (1:27.258)        6:26.245 (1:28.454)        7:56.803 (1:30.559)
       9:25.221 (1:28.418)       10:46.172 (1:20.951)
  4 Bing, Morgan              JR Kent State          10:37.22   10:56.67  
           42.223 (42.223)        2:07.360 (1:25.138)        3:31.916 (1:24.556)
       4:57.547 (1:25.631)        6:25.965 (1:28.418)        7:56.568 (1:30.604)
       9:27.852 (1:31.284)       10:56.662 (1:28.810)
  5 Buckley, Morgan           SO Akron                         x10:57.64  
           42.590 (42.590)        2:07.624 (1:25.034)        3:32.160 (1:24.536)
       4:57.655 (1:25.495)        6:26.073 (1:28.418)        7:57.057 (1:30.984)
       9:28.527 (1:31.471)       10:57.633 (1:29.106)
  6 Haas, Cynthia             SO Akron                         x11:01.82  
           42.442 (42.442)        2:07.984 (1:25.542)        3:34.053 (1:26.070)
       5:01.920 (1:27.867)        6:31.976 (1:30.056)        8:03.374 (1:31.398)
       9:35.338 (1:31.964)       11:01.812 (1:26.474)
  7 Foster, Robin             SR Kent State          10:50.58  x11:06.34  
           42.782 (42.782)        2:09.651 (1:26.870)        3:37.772 (1:28.121)
       5:07.007 (1:29.236)        6:36.570 (1:29.563)        8:07.899 (1:31.329)
       9:39.331 (1:31.432)       11:06.337 (1:27.007)
  8 Seas, Lauren              FR Akron               10:59.37  x11:18.07  
           42.969 (42.969)        2:09.851 (1:26.882)        3:37.994 (1:28.144)
       5:07.185 (1:29.191)        6:38.143 (1:30.958)        8:11.927 (1:33.784)
       9:45.385 (1:33.459)       11:18.065 (1:32.680)
  9 Spreitzer, Madison        JR Kent State          10:37.48  x11:29.27  
           42.183 (42.183)        2:07.779 (1:25.597)        3:34.285 (1:26.506)
       5:05.742 (1:31.458)        6:37.783 (1:32.041)        8:16.029 (1:38.246)
       9:54.783 (1:38.755)       11:29.265 (1:34.482)
 10 Pavick, Erin              JR Youngstown S        10:50.82   11:47.38  
           43.546 (43.546)        2:12.677 (1:29.132)        3:43.409 (1:30.732)
       5:17.134 (1:33.726)        6:54.059 (1:36.925)        8:32.563 (1:38.504)
      10:11.149 (1:38.587)       11:47.375 (1:36.226)
 11 Lucas, Angelica           JR Kent State          11:48.83  x12:06.44  
           43.411 (43.411)        2:13.031 (1:29.620)        3:45.057 (1:32.026)
       5:20.935 (1:35.878)        7:00.619 (1:39.684)        9:32.525 (2:31.907)
        10:27.068 (54.543)       12:06.440 (1:39.372)
 12 Risley, Erin              FR Kent State          11:52.34  x13:26.47  
           43.747 (43.747)        2:13.949 (1:30.202)        3:53.697 (1:39.749)
       5:40.949 (1:47.252)        7:32.954 (1:52.005)        8:43.178 (1:10.224)
      11:33.733 (2:50.555)       13:26.466 (1:52.734)
 -- Andrews, Mackenzie        SO Akron                               DNF  
           40.060 (40.060)        2:01.036 (1:20.976)        3:23.283 (1:22.248)
 
Women 100 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Perry, Dara               SO Akron                  13.53      13.67   2.2  1 
  2 Daniels, Mi'angel         FR Kent State             13.87      13.75   2.2  1 
  3 Ortega, Patricia          SR Akron                  14.20      14.07   2.2  1 
  4 Ramos Gandia, Ariadna     SR Akron                  14.59     x14.32   2.2  1 
  5 Laury, Chelsea            SR Kent State             14.47      14.62   2.2  1 
  6 Bercheni, Gariana         FR Ashland                14.98      14.78   2.2  1 
  7 Stokes, Sydney            SO Akron                  15.88     x15.42   2.2  1 
  8 Foster, Shawnn            SO Akron                  15.21     x15.74   2.2  1 
  9 Caughey, Kacee            FR Youngstown S                      20.25   3.6  2 
 10 Hoyt, Brianna             FR Youngstown S           22.19      21.76   3.6  2 
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gnafaki, Dimitra          FR Akron                  59.65    1:00.01   1 
  2 Farquhar, Taylor          SR Kent State             58.91    1:00.84   1 
  3 Williams, Tyler           JR Kent State           1:01.53    1:02.91   1 
  4 Batiste, Iman             FR Akron                1:02.98    1:03.17   1 
  5 Ortega, Patricia          SR Akron                1:01.00   x1:03.20   1 
  6 Stokes, Sydney            SO Akron                1:03.13   x1:04.07   2 
  7 Young, Autumn             FR Akron                          x1:06.58   2 
  8 Bercheni, Gariana         FR Ashland              1:05.00    1:06.66   2 
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mosier, Elizabeth         SO Akron                          11:22.01  
  2 Manuel, Morgan            SO Kent State          11:32.21   11:54.78  
 -- Adams, Jamie              SO Kent State          11:49.38        DNF  
 -- Buckley, Morgan           SO Akron               11:32.09        DNF  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kent State  'A'                                     45.73      45.87  
     1) Seymour, Kayla SO               2) Ordway, Jorian SR              
     3) Daniels, Mi'angel FR            4) Nunn, Bennisha JR              
  2 Akron  'A'                                          46.12      45.98  
     1) Ramos Gandia, Ariadna SR        2) Green, Daziah JR               
     3) Bell, Samia SR                  4) Johnson, Daniella SR           
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Akron  'A'                                        3:40.35    3:44.07  
     1) Green, Daziah JR                2) Siefring, Jaclyn JR            
     3) Gnafaki, Dimitra FR             4) Chatman, Kiara JR              
  2 Kent State  'A'                                   3:40.43    3:45.06  
     1) Williams, Tyler JR              2) Farquhar, Taylor SR            
     3) Seymour, Kayla SO               4) Crawford, Aiyanna FR           
  3 Akron  'B'                                        3:51.50   x4:01.21  
     1) Bell, Samia SR                  2) Lack, Bailey FR                
     3) Batiste, Iman FR                4) Gordon, Michalla SR            
  4 Kent State  'B'                                   3:48.25   x4:01.61  
     1) Daniels, Mi'angel FR            2) Pack, Sarah SO                 
     3) Fleck, Hannah SR                4) Phelippeau, Swann FR           
  5 Ashland  'A'                                      3:55.00    4:03.48  
     1) Lee, Nuri SR                    2) Genetin, Jackie SR             
     3) Kick, Tiarra SR                 4) Borton, Austin SR              
  6 Akron  'D'                                        4:10.00   x4:12.86  
     1) Haas, Cynthia SO                2) Hess, Haley FR                 
     3) Blair, Alexandra JR             4) Lovell, Cassidi FR             
  7 Ashland  'B'                                      4:10.00   x4:27.94  
     1) Ott, Lydia JR                   2) Stefanek, Johannah FR          
     3) Smith, Alexis SR                4) Pryce, Tiffany SO              
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Manson, Nikki             SR Akron                  1.84m      1.77m    5-09.75 
     1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 1.82 
        P    P    P    P   XO    O  XXX 
  2 Mills, Daijia             SO Akron                  1.76m      1.72m    5-07.75 
     1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 1.77 
        P    P    O    O  XXO  XXX 
  3 Pannell, Lauren           SR Kent State             1.75m      1.67m    5-05.75 
     1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 
        P    P    O    O  XXX 
  4 Koval, Rebecca            SR Ashland                1.71m      1.67m    5-05.75 
     1.52 1.57 1.62 1.67 1.72 
        P    O   XO    O  XXX 
  5 Jindra, Ellie             FR Ashland                1.65m      1.62m    5-03.75 
     1.52 1.57 1.62 1.67 
        O   XO  XXO  XXX 
  6 Laury, Chelsea            SR Kent State             1.65m      1.57m    5-01.75 
     1.52 1.57 1.62 1.67 
        P    O    P  XXX 
  6 Sturtz, Mackenzie         SR Youngstown S           1.63m      1.57m    5-01.75 
     1.52 1.57 1.62 
        O    O  XXX 
 -- Davis, Laney              FR Ashland                1.50m         NH            
     1.52 
      XXX 
 -- Hoyt, Brianna             FR Youngstown S           1.53m         NH            
     1.52 
      XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Szabo, Rebecca            SR Akron                  4.15m      4.16m   13-07.75 
     3.86 4.01 4.16 4.31 
        O   XO  XXO  XXX 
  2 Tollerud, Samantha        JR Kent State             4.22m      4.16m   13-07.75 
     3.86 4.01 4.16 4.31 
       XO  XXO  XXO  XXX 
  3 Estes, Morgan             SR Kent State             4.17m      4.01m   13-01.75 
     3.71 3.86 4.01 4.16 
       XO    O    O  XXX 
  4 Pietsch, Rebecca          JR Akron                  4.13m      3.86m   12-08.00 
     3.71 3.86 4.01 
       XO    O  XXX 
  5 Horrigan, Maria           FR Kent State             3.97m     x3.86m   12-08.00 
     3.71 3.86 4.01 
        O   XO  XXX 
  6 Hall, Eboni               SO Akron                  3.82m     x3.71m   12-02.00 
     3.11 3.26 3.41 3.56 3.71 3.86 
        P    P  XXO   XO  XXO  XXX 
  7 Otermat, Amber            FR Ashland                3.79m      3.56m   11-08.00 
     3.11 3.26 3.41 3.56 3.71 
        P    P   XO    O  XXX 
  8 Trebella, Caitlyn         SO Youngstown S           3.57m      3.56m   11-08.00 
     3.11 3.26 3.41 3.56 3.71 
        O    O  XXO    O  XXX 
  9 Maurerman, Sarina         SR Youngstown S           3.57m      3.41m   11-02.25 
     3.11 3.26 3.41 3.56 
       XO    O    O  XXX 
 10 Tool, Clare               FR Akron                            x3.41m   11-02.25 
     3.11 3.26 3.41 3.56 
        P  XXO   XO  XXX 
 11 Brown, Mackenzie          JR Akron                  3.81m     x3.41m   11-02.25 
     3.11 3.26 3.41 3.56 
        P  XXO  XXO  XXX 
 -- Machamer, Denise          FR Youngstown S           3.22m         NH            
     3.11 
      XXX 
 
Women Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Johnson, Daniella         SR Akron                  6.32m      5.88m   1.8  19-03.50 
     5.64m(-1.2) FOUL(-0.2) 5.65m(0.2) FOUL(1.4) FOUL(0.7) 5.88m(1.8)
  2 Martin-Sacristan, Ana     SR Akron                  6.15m      5.85m   1.0  19-02.50 
     5.55m(-1.3) FOUL(-0.3) 5.85m(+0.0) FOUL(0.9) FOUL(0.8) 5.85m(1.0)
  3 Ramos Gandia, Ariadna     SR Akron                  5.93m     x5.75m   2.0  18-10.50 
     5.51m(-0.7) 5.68m(+0.0) 5.62m(+0.0) 5.66m(0.8) 5.75m(2.0) FOUL(0.6)
  4 Ortega, Patricia          SR Akron                  5.50m     x5.56m  -0.5  18-03.00 
     FOUL(+0.0) 5.56m(-0.5) FOUL(0.6) 5.43m(1.6) FOUL(1.2) 5.55m(1.8)
  5 Pollock, Ellie            SR Youngstown S           5.68m      5.46m   0.1  17-11.00 
     5.13m(-0.7) 5.25m(-0.4) 5.46m(0.1) 5.25m(1.6) 5.15m(1.3) 5.32m(1.4)
  6 Cousins, Tanea            FR Akron                  5.57m     x5.41m  +0.0  17-09.00 
     FOUL(+0.0) 5.32m(-1.1) 5.41m(+0.0) 5.36m(0.6) 5.20m(0.7) 5.29m(1.0)
  7 Holston, Marlecia         SR Ashland                5.80m      5.35m  -0.8  17-06.75 
     5.19m(-0.9) 5.35m(-0.8) 5.02m(+0.0) 5.19m(0.5) 5.01m(0.4) FOUL(0.8)
  8 Foster, Shawnn            SO Akron                  5.54m     x5.34m  -0.3  17-06.25 
     5.08m(-0.4) 5.34m(-0.3) FOUL(+0.0) FOUL(0.7) 5.31m(0.9) FOUL(0.4)
  9 Lee, Nuri                 SR Ashland                5.52m      5.32m  +0.0  17-05.50 
     5.28m(+0.0) 5.27m(+0.0) 5.32m(+0.0) FOUL(1.0) 5.29m(0.8) 4.92m(+0.0)
 10 Rutherford, Raja          FR Kent State             5.24m      5.31m   0.3  17-05.25 
     5.31m(0.3) 4.98m(+0.0) 5.00m(1.0)           
 11 Bartlome, Hannah          JR Ashland                5.59m     x5.30m  -0.7  17-04.75 
     5.27m(+0.0) 5.30m(-0.7) 5.20m(+0.0)           
 12 Stoll, Isabella           JR Ashland                5.51m     x5.29m   0.7  17-04.25 
     5.28m(0.5) 5.29m(0.7) 5.26m(0.2)           
 13 Osborne, Savannah         SR Youngstown S           5.75m      5.10m  -0.1  16-08.75 
     FOUL(-1.1) 5.10m(-0.1) FOUL(0.6)           
 14 Killins, Chandler         FR Youngstown S           5.25m     x5.02m   0.4  16-05.75 
     FOUL(0.6) 5.02m(0.4) 4.96m(+0.0)           
 15 Didion, Samantha          FR Ashland                5.24m     x4.86m  -0.6  15-11.50 
     4.48m(+0.0) 4.49m(+0.0) 4.86m(-0.6)           
 16 Hoyt, Brianna             FR Youngstown S           4.79m     x4.62m  +0.0  15-02.00 
     4.50m(+0.0) 4.62m(+0.0) 4.31m(0.2)           
 -- Dotson, Kara              FR Youngstown S           4.60m       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Leghart, Shannon          FR Youngstown S           4.37m       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Women Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Gaudyn, Weronika          SR Akron                 12.59m     12.35m   1.8  40-06.25 
     FOUL      12.30m(3.3) 12.34m(1.9) FOUL(2.1) 12.35m(1.8) FOUL(1.7)
  2 Cousins, Tanea            FR Akron                 11.51m     11.58m   2.0  38-00.00 
     11.27m(1.9) 11.58m(2.0) 9.83m(4.5) FOUL      FOUL      FOUL     
  3 Pollock, Ellie            SR Youngstown S          11.61m     11.50m   4.3  37-08.75 
     FOUL(1.1) 11.36m(2.4) 11.23m(1.8) 11.34m(4.2) 11.50m(4.3) 11.20m(1.2)
  4 Lee, Nuri                 SR Ashland               11.48m     11.24m   2.1  36-10.50 
     11.24m(2.1) FOUL(3.4) 11.18m(6.4) PASS      PASS      10.93m(0.9)
  5 Stoll, Isabella           JR Ashland               10.74m     10.73m   5.4  35-02.50 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      10.73m(5.4)
 -- Osborne, Savannah         SR Youngstown S          12.03m       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      PASS      PASS      PASS     
 -- Killins, Chandler         FR Youngstown S          11.55m       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      PASS      PASS      PASS     
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wilson, Abigale           SO Akron                 15.06m     14.39m   47-02.50 
      14.28m  FOUL  FOUL  FOUL  14.33m  14.39m
  2 Snyder, Olivia            SO Akron                 14.07m     12.83m   42-01.25 
      12.83m  FOUL  12.36m  12.14m  FOUL  12.29m
  3 Trybend, Ciera            SR Youngstown S          13.09m     12.24m   40-02.00 
      11.51m  11.00m  12.24m  FOUL  FOUL  12.00m
  4 Kreatsoulas, Nicolette    SO Youngstown S          13.09m     12.18m   39-11.50 
      11.92m  FOUL  12.18m  11.84m  FOUL  FOUL
  5 Foster, Shawnn            SO Akron                 12.81m    x10.86m   35-07.75 
      10.75m  FOUL  FOUL  10.86m  8.94m  PASS
 
Women Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mosley, Jailyn            SO Kent State            50.15m     49.39m     162-00 
      44.89m  FOUL  49.39m  FOUL  FOUL  47.15m
  2 Wilson, Abigale           SO Akron                 50.01m     48.70m     159-09 
      FOUL  40.79m  44.18m  46.94m  48.70m  48.11m
  3 Leppelmeier, Rebecca      SR Kent State            49.54m     47.21m     154-11 
      FOUL  FOUL  47.21m  FOUL  FOUL  45.32m
  4 Kreatsoulas, Nicolette    SO Youngstown S          44.70m     45.55m     149-05 
      45.55m  FOUL  FOUL  42.89m  45.41m  FOUL
  5 Snyder, Olivia            SO Akron                 43.46m     44.08m     144-07 
      43.89m  43.41m  41.47m  40.52m  43.46m  44.08m
  6 Trybend, Ciera            SR Youngstown S          40.60m     42.94m     140-10 
      40.64m  41.93m  42.94m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Ross, Victoria            SO Kent State            47.70m    x42.02m     137-10 
      37.27m  42.02m  41.26m  FOUL  FOUL  40.88m
  8 Nicholson-Burley, Ada     SR Kent State            50.27m    x40.58m     133-02 
      FOUL  40.58m  FOUL  FOUL  38.16m  39.02m
  9 Domitrovich, Iva          FR Youngstown S          39.50m    x36.53m     119-10 
      31.30m  34.21m  33.29m  36.53m  36.53m  FOUL
 10 Simon, Reshanna           FR Youngstown S          32.35m    x33.05m     108-05 
      FOUL  FOUL  33.05m           
 
Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Figueroa, Gabrielle       JR Kent State            60.26m     59.39m     194-10 
      54.05m  59.39m  58.24m  FOUL  FOUL  58.01m
  2 Leigh, MacKenzie          SO Ashland               56.64m     56.57m     185-07 
      51.79m  FOUL  54.80m  FOUL  56.57m  56.38m
  3 Helenthal, Natalie        SO Ashland               54.36m     52.52m     172-04 
      47.85m  52.52m  FOUL  51.15m  52.28m  FOUL
  4 Leppelmeier, Rebecca      SR Kent State            54.71m     52.04m     170-09 
      51.46m  FOUL  50.71m  50.25m  52.04m  FOUL
  5 Kreatsoulas, Nicolette    SO Youngstown S          50.14m     51.47m     168-10 
      49.40m  51.47m  50.18m  44.83m  49.65m  47.19m
  6 Simon, Reshanna           FR Youngstown S          43.04m     44.07m     144-07 
      FOUL  41.58m  43.08m  44.07m  FOUL  FOUL
  7 Snyder, Olivia            SO Akron                 38.78m     43.07m     141-04 
      40.99m  FOUL  43.07m  FOUL  41.74m  FOUL
  8 Wilson, Abigale           SO Akron                 43.57m     41.23m     135-03 
      41.23m  FOUL  39.67m  PASS  PASS  PASS
 
Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Manson, Nikki             SR Akron                 41.33m     40.22m     131-11 
      36.92m  36.75m  39.56m  40.22m  37.93m  FOUL
  2 Bartlome, Hannah          JR Ashland               37.13m     33.95m     111-05 
      FOUL  33.79m  33.95m  FOUL  30.25m  FOUL
  3 Lock, Angela              FR Youngstown S          34.96m     33.37m     109-06 
      33.37m  30.51m  31.11m  30.50m  33.10m  30.45m
  4 Kreatsoulas, Nicolette    SO Youngstown S          30.89m     32.37m     106-02 
      27.37m  32.37m  30.04m  28.99m  FOUL  FOUL
  5 Ortega, Patricia          SR Akron                 33.16m     31.37m     102-11 
      27.54m  31.37m  29.72m  27.56m  FOUL  29.79m
  6 Foster, Shawnn            SO Akron                 34.91m    x27.81m      91-03 
      FOUL  26.20m  21.83m  27.81m  FOUL  25.30m
  7 Leghart, Shannon          FR Youngstown S          24.98m    x26.35m      86-05 
      25.02m  26.00m  25.99m  26.35m  25.77m  21.27m
  8 Hoyt, Brianna             FR Youngstown S          16.39m    x20.62m      67-08 
      FOUL  20.62m  FOUL  FOUL  16.93m  17.13m
  9 Dotson, Kara              FR Youngstown S          22.85m    x11.35m      37-03 
      11.35m  10.23m  8.91m  10.94m  9.74m  9.36m
 
Men 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lawrence, Hakeem          SR Akron                  10.47      10.34   4.3  1 
  2 Wilson, Brandon           SO Ashland                10.61      10.65   4.3  1 
  3 Harrington, Joe           SO Akron                  10.97      10.71   4.3  1 
  4 Freeman, Brandon          SR Ashland                10.76      10.81   4.3  1 
  5 Harris, Brandon           SO Kent State             10.67      10.82   4.3  1 
  6 Yohman, Keith             SR Akron                  10.77     x10.87   4.3  1 
  7 Beaumont, Josh            FR Youngstown S           11.03      10.92   3.8  2 
  8 Greenlee, Arthur          FR Ashland                11.30     x10.96   3.8  2 
  9 Fillman, Preston          FR Akron                            x11.16   3.8  2 
 10 Conkle, Isaiah            JR Kent State             10.76      11.33   4.3  1 
 11 Fridley, Daniel           SR Ashland                11.37     x11.35   3.8  2 
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lucas, Brendan            FR Youngstown S           21.85      21.19   3.4  1 
  2 Slone, Taron              JR Akron                             21.34   3.4  1 
  3 Harrington, Joe           SO Akron                  22.02      21.50   3.4  1 
  4 Wilson, Brandon           SO Ashland                21.47      21.68   3.4  1 
  5 Beaumont, Josh            FR Youngstown S           21.79      21.74   3.4  1 
  6 Freeman, Brandon          SR Ashland                21.80      22.00   3.4  1 
  7 Greenlee, Arthur          FR Ashland                22.50     x22.08   3.4  2 
  8 Murray, Paul              SO Ashland                22.22     x22.45   3.4  2 
  9 Perry, Shaquille          FR Kent State             22.25      22.56   3.4  2 
 10 Fridley, Daniel           SR Ashland                22.99     x23.08   3.4  2 
 11 Robinson, William         SR Ashland                23.33     x25.33   3.4  2 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Baldwin, Miles            SR Akron                  46.80      47.48   1 
  2 Tobin, Matthew            SR Kent State             46.83      48.25   1 
  3 Slone, Taron              JR Akron                  47.97      48.50   1 
  4 Lucas, Brendan            FR Youngstown S           48.41      48.85   1 
  5 Murray, Paul              SO Ashland                48.87      49.67   2 
  6 Johnson, Kole             FR Kent State             48.82      50.78   1 
  7 Millet, Columbus          SR Ashland                49.78      50.80   2 
  8 Holzapfel, Tim            FR Youngstown S           50.85      51.07   2 
  9 Greer, Milton             SO Akron                  49.91     x51.34   2 
 10 Taylor, DuJaun            FR Youngstown S                     x55.72   2 
 11 Pontius, Stefan           FR Youngstown S                     x58.06   2 
 
Men 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Poholski, Sean            SR Akron                1:51.16    1:52.16   1 
        54.897 (54.897)  1:52.151 (57.254)
  2 Heaton, Hunter            SR Ashland              1:52.88    1:52.57   1 
        55.440 (55.440)  1:52.569 (57.130)
  3 Crichlow, Garrett         JR Akron                1:52.57    1:54.41   1 
        55.256 (55.256)  1:54.409 (59.153)
  4 VanCauwenbergh, Ryan      JR Ashland              1:53.82    1:54.81   1 
        55.655 (55.655)  1:54.810 (59.156)
  5 Alexander, Zach           JR Akron                1:51.35   x1:56.06   1 
           55.055 (55.055)        1:56.057 (1:01.003)
  6 Zupan, Daniel             SR Akron                1:53.33   x1:56.77   1 
           55.693 (55.693)        1:56.769 (1:01.076)
  7 Hansen, Eric              SR Ashland              1:57.21   x1:58.73   2 
       1:00.764 (1:00.764)          1:58.724 (57.960)
  8 Spurney, Terry            FR Akron                1:56.88   x2:00.01   2 
       1:01.584 (1:01.584)          2:00.005 (58.421)
  9 Gogan, Josh               FR Kent State           1:58.42    2:00.76   2 
       1:01.064 (1:01.064)          2:00.760 (59.696)
 10 Ott, Bryce                FR Kent State           1:58.23    2:01.18   2 
       1:01.502 (1:01.502)          2:01.174 (59.673)
 11 Morris, Matt              FR Ashland              1:58.71   x2:03.72   2 
       1:01.132 (1:01.132)        2:03.715 (1:02.584)
 12 Reynolds, Derek           SO Ashland              2:01.47   x2:04.97   2 
       1:01.405 (1:01.405)        2:04.970 (1:03.565)
 -- Sievert, Tyler            SO Ashland              1:53.13        DNF   1 
        55.140 (55.140)
 
Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zupan, Daniel             SR Akron                3:49.29    3:56.56  
           50.563 (50.563)        1:55.512 (1:04.950)        2:59.094 (1:03.582)
         3:56.558 (57.464)
  2 Winkler, Nicholas         SO Akron                3:55.00    3:57.39  
           50.636 (50.636)        1:55.705 (1:05.070)        2:58.906 (1:03.202)
         3:57.381 (58.475)
  3 Brown, Tevin              FR Akron                3:55.17   x3:57.63  
           49.395 (49.395)        1:54.160 (1:04.766)        2:57.622 (1:03.462)
       3:57.622 (1:00.000)
  4 Alexander, Zach           JR Akron                3:57.00   x3:58.57  
           50.349 (50.349)        1:55.862 (1:05.513)        2:59.246 (1:03.385)
         3:58.565 (59.319)
  5 Navratil, Mike            SR Youngstown S         4:01.54    3:58.96  
           49.671 (49.671)        1:54.566 (1:04.896)        2:58.140 (1:03.574)
       3:58.959 (1:00.819)
  6 Jordan, Aubrey            SR Ashland              4:00.60    4:02.33  
           49.999 (49.999)        1:55.293 (1:05.294)        3:00.159 (1:04.866)
       4:02.328 (1:02.169)
  7 Humrichouser, Zach        SR Ashland              4:05.56    4:02.37  
           50.920 (50.920)        1:56.195 (1:05.276)        3:00.018 (1:03.823)
       4:02.370 (1:02.352)
  8 Nedrich, James            SO Youngstown S         4:03.24    4:05.18  
           49.750 (49.750)        1:55.136 (1:05.387)        2:59.366 (1:04.230)
       4:05.176 (1:05.810)
  9 Menyes, Tommy             SR Ashland              4:03.12   x4:07.79  
           49.902 (49.902)        1:55.003 (1:05.102)        3:00.944 (1:05.942)
       4:07.790 (1:06.846)
 10 Goodman, Sam              FR Kent State           4:08.32    4:09.29  
           50.109 (50.109)        1:55.648 (1:05.540)        3:02.366 (1:06.718)
       4:09.288 (1:06.922)
 11 Morrison, Derek           SO Youngstown S         4:10.24   x4:09.53  
           50.533 (50.533)        1:55.249 (1:04.716)        3:00.614 (1:05.365)
       4:09.526 (1:08.913)
 12 Schumacher, Craig         FR Youngstown S         4:06.24   x4:14.03  
           50.600 (50.600)        1:56.125 (1:05.526)        3:02.766 (1:06.642)
       4:14.026 (1:11.260)
 13 Albaugh, Jon              SR Ashland              4:15.09   x4:15.72  
           50.263 (50.263)        1:57.168 (1:06.905)        3:06.826 (1:09.658)
       4:15.720 (1:08.895)
 
Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCabe, Eric              SO Akron                8:35.09    8:51.83  
           34.115 (34.115)        1:46.040 (1:11.925)        2:57.209 (1:11.170)
       4:10.408 (1:13.200)        5:23.530 (1:13.122)        6:35.836 (1:12.306)
       7:48.319 (1:12.484)        8:51.830 (1:03.511)
  2 Campbell, Nicholas        FR Akron                8:56.70    8:52.07  
           34.404 (34.404)        1:46.308 (1:11.904)        2:57.435 (1:11.128)
       4:10.564 (1:13.130)        5:23.309 (1:12.745)        6:35.974 (1:12.665)
       7:48.466 (1:12.492)        8:52.066 (1:03.601)
  3 Fitzgerald, Jeremiah      FR Akron                8:54.93   x9:01.13  
           34.380 (34.380)        1:46.621 (1:12.242)        2:57.968 (1:11.348)
       4:11.299 (1:13.331)        5:25.085 (1:13.786)        6:38.412 (1:13.327)
       7:51.950 (1:13.538)        9:01.124 (1:09.174)
  4 Schank, Nick              JR Kent State           8:52.81    9:22.91  
           34.123 (34.123)        1:46.146 (1:12.023)        2:56.992 (1:10.847)
       4:10.362 (1:13.370)        5:24.422 (1:14.060)        6:42.834 (1:18.412)
       8:03.016 (1:20.182)        9:22.905 (1:19.890)
 
Men 110 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Greenlee, Arthur          FR Ashland                14.40      14.27   2.7  1 
  2 Holzapfel, Tim            FR Youngstown S           14.66      14.36   2.7  1 
  3 Ragland, Dairius          SO Kent State             14.58      14.40   2.7  1 
  4 Dahome, Richard           SR Kent State             14.48      14.57   2.7  1 
  5 Johnson, Elijah           FR Akron                  15.11      14.78   2.7  1 
  6 Fillman, Preston          FR Akron                             14.87   2.7  1  14.864
  7 Snowden, Devin            SO Ashland                15.18      14.87   2.0  2  14.866
  8 Hochbein, Dylan           FR Akron                  15.00     x15.23   2.7  1 
  9 Mitchell, Brandon         FR Akron                  15.17     x15.29   2.0  2 
 10 Majid, Kamar              SO Akron                  15.58     x15.46   2.0  2 
 11 Hochbein, Brandon         FR Akron                            x15.94   2.0  2 
 12 Anderson, Myron           FR Youngstown S           15.84      16.10   2.0  2 
 13 Hudson, Malik             FR Akron                  16.54     x16.55   2.0  2 
 14 Pontius, Stefan           FR Youngstown S           17.37     x17.63   2.0  2 
 
Men 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hochbein, Dylan           FR Akron                  55.00      55.18   1 
  2 Mitchell, Brandon         FR Akron                  54.20      55.95   1 
  3 Dahome, Richard           SR Kent State             54.60      55.97   1 
  4 Kubicki, Mitchell         FR Kent State             56.03      56.07   2 
  5 Hochbein, Brandon         FR Akron                  55.90     x56.83   2 
  6 Downing, Adam             SO Akron                  54.51     x57.03   1 
  7 Robinson, William         SR Ashland                56.67      57.85   2 
  8 Anderson, Myron           FR Youngstown S         1:04.05    1:00.48   2 
  9 Zollinger, Zack           FR Ashland                56.67    1:01.11   2 
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stricklen, Nick           FR Akron                          10:10.63  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashland  'A'                                        40.54      40.71  
     1) Wilson, Brandon SO              2) Snowden, Devin SO              
     3) Freeman, Brandon SR             4) Pringle, Myles SO              
  2 Akron  'A'                                          40.42      40.79  
     1) Lawrence, Hakeem SR             2) Baldwin, Miles SR              
     3) Harrington, Joe SO              4) Slone, Taron JR                
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Akron  'A'                                        3:06.80    3:18.15  
     1) Baldwin, Miles SR               2) Ohiembor, Michael SR           
     3) Mitchell, Brandon FR            4) Harrington, Joe SO             
  2 Akron  'B'                                        3:12.80   x3:20.17  
     1) Winkler, Nicholas SO            2) Hochbein, Brandon FR           
     3) Greer, Milton SO                4) Poholski, Sean SR              
  3 Akron  'C'                                        3:20.00   x3:21.66  
     1) Crichlow, Garrett JR            2) Poholski, Sean SR              
     3) Zupan, Daniel SR                4) Alexander, Zach JR             
  4 Kent State  'A'                                   3:13.50    3:21.89  
     1) Tobin, Matthew SR               2) Kubicki, Mitchell FR           
     3) Johnson, Kole FR                4) Drake, Jason JR                
  5 Ashland  'B'                                      3:17.67    3:22.38  
     1) Freeman, Brandon SR             2) Millet, Columbus SR            
     3) VanCauwenbergh, Ryan JR         4) Zollinger, Zack FR             
  6 Ashland  'A'                                      3:12.59   x3:25.06  
     1) Snowden, Devin SO               2) Wilson, Brandon SO             
     3) Pringle, Myles SO               4) Murray, Paul SO                
 -- Kent State  'B'                                   3:17.59        DNF  
     1) Looser, Ryan JR                 2) Perry, Shaquille FR            
     3) Ohlson, D.J SO                  4) Harris, Brandon SO             
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stine, Cody               SO Akron                  2.16m      2.14m    7-00.25 
     2.00 2.05 2.10 2.14 2.18 
        O   XO    P    O  XXX 
  2 Pringle, Myles            SO Ashland                2.17m      2.05m    6-08.75 
     2.00 2.05 2.10 2.14 
      XXO   XO    P  XXX 
  3 Olewiler, Benjamin        SO Akron                  2.02m      2.00m    6-06.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Jones, Brad               FR Youngstown S           2.07m      1.95m    6-04.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 
        P    P    O  XXX 
  5 Ohlson, D.J               SO Kent State             2.01m      1.90m    6-02.75 
     1.85 1.90 1.95 
      XXO    O  XXX 
  6 Agyemang, Isaac           SO Youngstown S           1.95m      1.85m    6-00.75 
     1.85 
       XO 
 -- Perry, Jaycee             SO Ashland                1.85m         NH            
     1.85 
      XXX 
 -- Pontius, Stefan           FR Youngstown S           1.84m         NH            
     1.85 
      XXX 
 -- Taylor, DuJaun            FR Youngstown S           1.80m         NH            
     1.85 
      XXX 
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rowland, Matthew          SR Akron                  5.36m      5.25m   17-02.75  Won Jump Off
     4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.10 5.25 5.40 
        P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  1 Champen, Christian        FR Kent State             5.25m      5.25m   17-02.75 
     4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.10 5.25 5.40 
        P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  3 Ludwig, Matthew           SO Akron                  5.60m      5.25m   17-02.75 
     4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.10 5.25 5.40 
        P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  4 Alexander, Adam           FR Akron                  4.93m     x4.80m   15-09.00 
     4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 
        P    O    O    O  XXX 
  5 Latone, Dylan             SO Youngstown S           4.80m      4.65m   15-03.00 
     4.35 4.50 4.65 4.80 
        P  XXO   XO  XXX 
  6 Rose, Macklin             SO Youngstown S           4.61m      4.50m   14-09.00 
     4.35 4.50 4.65 
       XO    O  XXX 
  7 Sprague, Jacob            SO Ashland                4.63m      4.35m   14-03.25 
     4.35 4.50 
        O  XXX 
  8 Wooten, Brock             FR Youngstown S           4.40m     x4.35m   14-03.25 
     4.35 4.50 
      XXO  XXX 
 -- Schlumbohm, Kyle          SR Kent State             4.90m         NH            
     4.35 4.50 4.65 
        P    P  XXX 
 -- Nageotte, Andrew          JR Ashland                4.61m         NH            
     4.35 
      XXX 
 -- Fraker, Tyler             SO Akron                  5.00m         NH            
     4.35 4.50 4.65 
        P    P  XXX 
 -- Balduff, Trent            JR Ashland                4.67m         NH            
     4.35 
      XXX 
 
Men Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Latimer, Jordan           SO Akron                  7.81m      7.45m   1.8  24-05.50 
     7.45m(1.8) FOUL(1.4) 7.17m(0.8) FOUL(1.2) 7.31m(+0.0) FOUL(+0.0)
  2 Lawson, TJ                FR Kent State             7.37m      7.14m   0.7  23-05.25 
     6.75m(1.0) FOUL(1.4) FOUL(0.7) 7.14m(0.7) 7.14m(0.4) 7.03m(+0.0)
  3 Hudson, Malik             FR Akron                  6.98m      6.84m   0.6  22-05.25 
     6.84m(0.6) 6.38m(0.9) 6.52m(0.7) PASS      PASS      PASS     
  4 Champen, Christian        FR Kent State             7.04m      6.78m   0.4  22-03.00 
     6.73m(1.7) FOUL(0.5) 6.78m(0.4)           
  5 Hochbein, Dylan           FR Akron                  6.66m     x6.57m   0.4  21-06.75 
     6.56m(0.6) FOUL(0.6) 6.57m(0.4) FOUL(0.6) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0)
  6 Snowden, Devin            SO Ashland                7.16m      6.36m   0.7  20-10.50 
     6.07m(+0.0) 6.28m(0.3) 6.36m(0.7) PASS      PASS      PASS     
  7 Looser, Ryan              JR Kent State             6.96m     x6.15m   1.5  20-02.25 
     6.15m(1.5) 6.01m(0.7) FOUL(1.6)           
  8 Taylor, DuJaun            FR Youngstown S           5.76m      6.03m   0.7  19-09.50 
     5.57m(0.4) 6.03m(0.7) 5.67m(0.4) 5.56m(1.1) 5.46m(+0.0) PASS     
  9 D'Ambrosio, Kyle          FR Ashland                6.15m      5.98m   1.2  19-07.50 
     5.77m(0.5) 5.84m(1.5) 5.76m(1.0) 5.98m(1.2) 5.70m(0.9) 5.92m(+0.0)
 10 Pontius, Stefan           FR Youngstown S           5.93m      5.32m   0.7  17-05.50 
     FOUL(1.6) FOUL(0.5) 5.32m(0.7)           
 11 Agyemang, Isaac           SO Youngstown S           7.08m     x5.04m  +0.0  16-06.50 
     FOUL(1.3) FOUL(0.4) 5.04m(+0.0)           
 
Men Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ohiembor, Michael         SR Akron                 15.98m     15.40m   2.5  50-06.25 
     15.20m(1.5) 14.90m(2.1) 15.40m(2.5) 15.17m(2.1) 15.11m(2.5) FOUL(1.8)
  2 Twitty, Jailyn            SR Akron                 15.52m     14.86m   2.2  48-09.00 
     FOUL      14.26m(0.5) 13.98m(0.6) 14.76m(2.9) 14.86m(2.2) 14.74m(1.6)
  3 Butler, Anthony           FR Youngstown S          14.19m     14.49m   2.1  47-06.50 
     14.49m(2.1) FOUL(1.8) PASS      PASS      PASS      PASS     
  4 Hazly-Ward, Demetris      SR Akron                 14.33m    x14.36m   3.1  47-01.50 
     FOUL      14.31m(2.7) 14.36m(3.1) 14.11m(1.6) FOUL(1.5) 14.16m(NWI)
  5 Fraga, Samory             SO Kent State            14.02m     14.26m   0.2  46-09.50 
     13.49m(4.0) 13.90m(1.0) 14.26m(0.2) PASS(0.7) PASS      PASS     
  6 Gibbs, Marcquess          FR Akron                 14.36m    x14.13m   0.7  46-04.25 
     13.96m(2.0) 14.02m(2.1) 14.13m(0.7) 13.88m(2.5) PASS      PASS     
  7 Seidu, Abdul              JR Kent State            14.74m     13.89m   2.7  45-07.00 
     FOUL      13.89m(2.7) 12.69m(0.9) 13.36m(2.0) PASS      PASS     
  8 D'Ambrosio, Kyle          FR Ashland               13.05m     12.98m   3.3  42-07.00 
     12.78m(3.1) 12.98m(3.3) 12.88m(1.6) 12.70m(3.7) 12.77m(1.3) FOUL(2.3)
  9 Taylor, DuJaun            FR Youngstown S          11.86m     11.63m   2.2  38-02.00 
     FOUL      11.63m(2.2) 11.52m(1.3) PASS      PASS      PASS     
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Talk, Elijah              JR Ashland               18.57m     17.94m   58-10.25 
      16.93m  16.80m  17.21m  17.94m  17.63m  FOUL
  2 Paliscak, David           JR Kent State            17.78m     17.10m   56-01.25 
      17.10m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Smelcer, Zachary          JR Ashland               16.76m     16.46m   54-00.00 
      15.53m  FOUL  FOUL  15.15m  FOUL  16.46m
  4 Westbay, Dom              SO Youngstown S          16.90m     15.94m   52-03.75 
      15.94m  15.74m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Harris, Maurice           JR Akron                 16.76m     15.89m   52-01.75 
      FOUL  FOUL  15.27m  14.95m  15.78m  15.89m
  6 Yates, Albert             SO Youngstown S          15.44m     15.44m   50-08.00 
      15.13m  FOUL  FOUL  FOUL  15.44m  FOUL
  7 Petzel, Walter            FR Kent State            16.52m     15.36m   50-04.75 
      FOUL  15.36m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Detillion, Trevor         FR Kent State            16.00m    x15.04m   49-04.25 
      14.33m  FOUL  14.66m  FOUL  15.04m  FOUL
  9 Orlando, Brandon          FR Youngstown S          14.16m    x14.19m   46-06.75 
      14.19m  14.16m  14.12m  FOUL  13.67m  FOUL
 10 Dorbish, Jacob            FR Youngstown S          14.20m    x13.72m   45-00.25 
      13.72m  13.13m  FOUL           
 11 Seme, Alex                FR Ashland               13.73m    x13.49m   44-03.25 
      13.49m  13.31m  FOUL           
 12 Fazio, Nicholas           SO Akron                 13.50m     13.14m   43-01.50 
      FOUL  13.14m  FOUL           
 -- Pontius, Stefan           FR Youngstown S           6.80m       FOUL            
      FOUL  PASS  PASS           
 
Men Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jagers, Phillip           SR Akron                 62.71m     61.68m     202-04 
      56.37m  58.27m  53.25m  FOUL  61.68m  59.50m
  2 Jagers, Reginald          SR Kent State            60.17m     59.01m     193-07 
      54.27m  59.01m  FOUL  FOUL  57.66m  58.20m
  3 Detillion, Trevor         FR Kent State            52.60m     54.49m     178-09 
      54.49m  53.30m  53.98m  FOUL  53.03m  53.77m
  4 Roberts, Daniel           JR Ashland               54.13m     52.95m     173-09 
      FOUL  47.44m  51.70m  52.95m  52.55m  FOUL
  5 Hill, Alex                FR Ashland               51.46m     52.30m     171-07 
      45.08m  47.73m  49.42m  FOUL  52.30m  51.62m
  6 Harris, Maurice           JR Akron                 55.02m     51.87m     170-02 
      51.06m  FOUL  51.87m  FOUL  FOUL  50.91m
  7 Toth, Jim                 SO Ashland               50.23m    x49.10m     161-01 
      FOUL  47.20m  47.30m  49.01m  48.02m  49.10m
  8 Zak, Nick                 FR Ashland               48.77m    x47.70m     156-06 
      47.70m  FOUL  46.92m  47.69m  FOUL  FOUL
  9 Westbay, Dom              SO Youngstown S          46.54m     46.88m     153-10 
      44.67m  46.88m  44.30m  45.89m  45.08m  FOUL
 10 Yates, Albert             SO Youngstown S          42.25m     46.69m     153-02 
      46.22m  FOUL  46.69m           
 11 Talk, Elijah              JR Ashland               45.82m    x46.48m     152-06 
      FOUL  46.48m  FOUL           
 12 Petzel, Walter            FR Kent State                      x45.86m     150-05 
      45.12m  44.33m  45.86m           
 13 Hallof, Andrew            FR Youngstown S          44.05m    x43.33m     142-02 
      43.06m  43.33m  FOUL           
 14 Monroe, Mathew            JR Youngstown S          43.57m    x40.73m     133-07 
      38.48m  40.73m  FOUL           
 15 Seme, Alex                FR Ashland               34.62m    x40.09m     131-06 
      40.09m  FOUL  FOUL           
 16 Dorbish, Jacob            FR Youngstown S          36.84m    x39.05m     128-01 
      39.05m  FOUL  FOUL           
 17 Majid, Kamar              SO Akron                 37.71m    x36.41m     119-05 
      FOUL  35.10m  36.41m           
 18 Hudson, Malik             FR Akron                           x34.20m     112-02 
      34.20m  28.81m  FOUL           
 -- Paliscak, David           JR Kent State            47.57m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Holzapfel, Tim            FR Youngstown S                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Crayon, Jordan            SR Ashland               67.09m     66.29m     217-06 
      FOUL  60.09m  66.29m  FOUL  63.16m  FOUL
  2 Roberts, Daniel           JR Ashland               67.97m     66.07m     216-09 
      60.47m  FOUL  60.71m  63.33m  66.07m  65.00m
  3 Campbell, Bryn            SR Ashland               65.51m    x65.38m     214-06 
      62.90m  60.49m  64.62m  65.38m  FOUL  FOUL
  4 Pop, Stephen              SO Ashland               57.60m    x57.86m     189-10 
      FOUL  54.22m  54.96m  56.68m  57.86m  57.12m
  5 Zak, Nick                 FR Ashland               54.87m    x57.51m     188-08 
      54.59m  FOUL  FOUL  57.30m  57.51m  55.01m
  6 Monroe, Mathew            JR Youngstown S          55.71m     51.05m     167-06 
      FOUL  FOUL  51.05m  50.81m  50.28m  50.50m
  7 Sicurella, Brandon        SO Ashland               52.08m    x50.68m     166-03 
      48.94m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  50.68m
  8 Zolton, John              FR Akron                            48.38m     158-09 
      FOUL  46.80m  46.36m  48.38m  FOUL  FOUL
  9 Westbay, Dom              SO Youngstown S          41.88m     43.50m     142-08 
      41.16m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  43.50m
 10 Hallof, Andrew            FR Youngstown S          42.08m    x40.75m     133-08 
      40.75m  FOUL  FOUL           
 11 Dorbish, Jacob            FR Youngstown S                    x38.23m     125-05 
      FOUL  38.23m  FOUL           
 -- Hill, Alex                FR Ashland               58.70m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL          
 -- Harris, Maurice           JR Akron                 55.25m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Detillion, Trevor         FR Kent State                         FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Iglesias, Rodrigo         SO Akron                 67.62m     66.69m     218-09 
      58.50m  66.69m  FOUL  61.91m  62.39m  64.19m
  2 Wilson, Jacob             FR Youngstown S          59.71m     58.29m     191-03 
      58.29m  54.90m  FOUL  FOUL  54.65m  FOUL
  3 Kipp, Dylan               FR Ashland               55.70m     56.28m     184-08 
      52.14m  51.79m  51.27m  50.91m  53.75m  56.28m
  4 Donati, Tyler             JR Youngstown S          60.90m     55.77m     183-00 
      55.77m  55.33m  FOUL  53.68m  52.14m  52.47m
  5 Dixon, Robert Joe         SR Youngstown S          57.39m    x55.54m     182-03 
      51.92m  54.21m  51.07m  FOUL  55.08m  55.54m
  6 Adams, Derek              FR Kent State                       53.48m     175-05 
      53.48m  50.63m  53.18m  52.49m  FOUL  51.92m
  7 Thompson, William         FR Youngstown S          53.12m    x51.86m     170-02 
      49.32m  51.86m  FOUL  FOUL  45.89m  FOUL
  8 Fillman, Preston          FR Akron                 46.65m     49.75m     163-03 
      49.75m  46.97m  45.43m  42.79m  44.04m  FOUL
  9 Hudson, Malik             FR Akron                 37.38m    x46.65m     153-01 
      44.85m  43.70m  46.10m  43.00m  44.87m  46.65m
 10 Hochbein, Brandon         FR Akron                 48.06m    x46.09m     151-02 
      44.64m  42.54m  46.09m           
 11 Majid, Kamar              SO Akron                 45.88m    x45.88m     150-06 
      FOUL  45.88m  FOUL           
 12 Knight, Luke              JR Ashland               42.13m     42.10m     138-01 
      FOUL  37.38m  42.10m           
 13 Kubicki, Mitchell         FR Kent State                       37.55m     123-02 
      37.34m  31.85m  37.55m